MUVAFAKAT SENEDİ VE SÖZLEŞMEYE İLİŞKİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN

DUYURU

 DEĞERLİ ÜYELERİMİZ, CUM-DER OLARAK BİRLİKTE OLDUĞUMUZ GÜNDEN BU YANA SİTEMİZİN GELECEĞİ VE KARŞILAŞILABİLECEK KONULAR VE YETKİLİLERDEN TALEPLERİMİZ İLE İLGİLİ ÖNCEDEN TEDBİR ALMAYA VE BU KAPSAMDA SİZLERE BİLGİLER VERMEYE GAYRET GÖSTERDİK, GÖSTERECEĞİZ.

 BUGÜNE KADAR YETKİLİLER İLE YAPILAN MÜZAKERE VE MÜCADELERDE YER ALAN OLMAZSA OLMAZLARIMIZDAN,

 -      BİZLERİ PLEVNE PARKI AŞAĞISINA YERLEŞTİRME İSTEKLERİ BAŞARISIZ KILINMIŞ AZAMİ ÖLÇÜDE YERİNDE DÖNÜŞÜM KABUL ETTİRİLMİŞTİR.

 -      BİRE BİR M2’LERDE DAİRE VERİLMESİ VE İLAVE BEDEL ÖDENMEMESİ KABUL ETTİRİLMİŞTİR.

 -      BEDEL ÖDENMEDEN KAPALI OTOPARK TAHSİSİ KABUL ETTİRİLMİŞTİR.

 -      YÜKSEK KATLI BİNALAR DEĞİL 7 İLE MAKSİMUM 15 KAT VE ORTAMI BOZMAYACAK YÜKSEKLİKTE BİNALAR KABUL ETTİRİLMİŞTİR.

 -      5.000 LER İLE İFADE EDİLEN KONUT SAYISININ 2.150 KONUT SEVİYESİNE İNDİRİLMESİ KABUL ETTİRİLMİŞTİR.

 -      1+1 STÜDYO TİPİ VE REZİDANS DAİRE PLANLAMASININ İPTALİ KABUL ETTİRİLMİŞTİR.

 -      BİNALARIN KAYAŞEHİRDE YAPILAN SOSYAL PROJELER YERİNE ÇAĞIN GEREKLERİNE HİZMET EDECEK KONSEPT PROJE OLARAK YAPILMASIKABUL ETTİRİLMİŞTİR.

   BUNLARA İLAVE OLARAK DAHA DA ÖNEMLİSİ GÜVENLİKLİ SİTE TALEBİMİZ KABUL EDİLMEMİŞ VE BİZLERE İMZALATILMAK ÜZERE SUNULACAK

 MUVAFAKAT SENEDİ VE SÖZLEŞME’YE İLİŞKİN METİNLER CUM-DER’İN

 TÜM ISRARLI TALEPLERİNE RAĞMEN DERNEĞİMİZE VERİLMEMİŞTİR.

GELİNEN AŞAMADA BAKANLIK VE BELEDİYE YETKİLİLERİ GEDAŞ FİRMASINA HAZIRLATTIKLARI PROJEYİ VE BUNUN İÇİN HAZIRLADIKLARI MAKETİ 01.10.2013-04.11.2013 TARİHLERİNDE TAPU SAHİPLERİ YA DA VEKİLLERİ İLE YAPACAKLARI GÖRÜŞMELERDE ANLATACAĞI, BUNUN İÇİN DAVET TEBLİGATLARINI KOMŞULARIMIZA GÖNDERİLMEK ÜZERE POSTAYA VERDİKLERİ ÖĞRENİLMİŞTİR.

 BU KAPSAMDA UZLAŞMA GÖRÜŞMESİ ADI ALTINDA YAPILACAK BU GÖRÜŞMELERDE BİZLERE SUNULACAK VE İMZALANMASI TALEP EDİLECEK BELGELER, KARŞILAŞILABİLECEK YÜKÜMLÜLÜKLER BİLİNMEDEN VE HUKUKÇULARA İNCELETMEMİZ SAĞLANMADAN BİZLERE SUNULMUŞ OLACAKTIR.

 BAŞINDAN BU YANA 6306 SAYILI YASA VE OTORİTE İLE MÜCADELE VE MÜZAKERE EDEN DERNEĞİMİZ CUM-DER’İN, YETKİLLERİN BU TUTUMUNU KABULÜ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

 SUNULACAK PROJENİN BEĞENİLİP BEĞENİLMEYECEĞİ ÜYELERİMİZİN TAKDİRİ OLMAKLA BİRLİKTE, KAZANILACAK HAKLARIMIZIN HUKUKÇULARA İNCELETME İMKANI BULAMADIĞIMIZ SÖZLEŞMELERLE HEBA EDİLME RİSKİ VE GÜVENLİKSİZ SİTE DAYATILMA ISRARI  KABUL EDİLEMEYECEKTİR. 

 ÖZELLİKLE BU  İKİ KONUDA ÜYELERİMİZİN BİR BÜTÜN OLARAK YETKİLİLER NEZDİNDE ISRARCI VE TALEP EDEN OLMALARI BEKLENMEKTEDİR.

 ÜYELERİMİZDEN TALEBİMİZ BU GÖRÜŞMELERDE SUNULMASI MUHTEMEL HİÇ BİR BELGEYİ HUKUKÇULARA İNCELETME İMKANI BULMADAN İMZALAMAMASI OLACAKTIR.

 

  TÜM ÜYELERİMİZE  ÖNEMLE DUYURULUR.

 

CUM-DER