Derneğimizin talebi üzerine 16.09.2013 saat 19.00 da derneğimiz yönetimi ve bazı dernek üyelerimizin katılımı ile Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci ile yapılan bilgilendirme toplantısı ayrıntıları üyelerimize sunulur.

      

Derneğimizin talebi üzerine 16.09.2013 saat 19.00 da derneğimiz yönetimi ve bazı dernek üyelerimizin katılımı ile Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci tarafında yapılan bilgilendirme toplantısında aşağıda belirtilen hususlar hakkında bilgi alınmış ve mahallemiz sakinleri bu konular hakkındaki görüşlerini dile getirilmişlerdir.

 

1.Projenin Bakanlık tarafından onaylandığı belirtilmiştir,

 

2.Daha önce belirtmiş olduğumuz taleplerimizden;

 

Hiçbir ilave bedel ödemeden dairelerimizin fiili büyüklüklerine eş büyüklükte mevcut yerlerimize en yakın yerde ve kapalı otoparkı olan yeni dairelerimizin verileceği,  dairelerin mevcut katlarımızda olacağı tekrar teyit edilmiştir.

 

3. Yapılacak daire sayısının 2350 adet olacağı, binaların farklı yüksekliklerde konsept bir proje olacağı Bu konudaki ayrıntıları yakın bir zaman içinde daha net görebileceğimiz belirtilmiştir.

 

4. Projeye bakıldığında sokak dokusu olarak düşünüldüğü görülmüş, buna yaptığımız itiraz üzerine genel kapalı bir site oluşturmanın zor olduğu ve ada bazında kapalı güvenlikli bir site oluşturulabileceği, buna razı olup olamayacağımız sorulduğunda ve katılımcılar olarak güvenlik sorununun çözümünün sağlandığı proje değişikliğinin yapılması konusunda ısrarcı olduğumuzu belirttik.  Güvenlikli site konusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 

Bu konuda sitemiz sakinlerinden belediyeye (Kentsel dönüşüm bürosuna) bizzat gidip kapalı güvenlikli site istediğimizi belirterek destek vermelerini bekliyoruz.

5.Kesin olmamak kaydıyla projenin tanıtımı ve protokol sürecinin 30 Eylül’den itibaren başlayacağı ve Gedaş firması tarafından hak sahiplerine görüşmeye çağrı tebligatlarının yakında gönderileceği, Bu görüşmelerden önce Belediye olarak, bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yapmayı düşündüklerini şifahen belirtmişlerdir.  

 

6.Proje ve protokol konusunda yeterli bilgiye ulaştığımızda, değerli üyelerimize gerek internet sitemizden gerek derneğimiz merkezinden bilgi aktarımında bulunacak ve görüşlerimizi bildireceğiz.

 

CUMDER