12 EYLÜL 2013 TARİHİNDE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI MUSTAFA BİRİNCİNİN BAKANLIK YETKİLİLERİ İLE YAPTIĞI GÖRÜŞMENİN DEĞERLENDİRMESİ

Değerli Komşularımız,

    Sitemizle alakalı yapılacak olan proje ile ilgili son gelişmelerin değerlendirilmesi için yetkililerle yaptığımız görüşmede, uygulanması düşünülen projenin kapalı ve güvenlikli olmadığını ifade etmişlerdir.

    5 Temmuz 2013’te bakanlık yetkilileri ve belediyeyle gerçekleşen toplantıda Gedaş’ın yaptığı açıklama “ Yapılan ankette site sakinlerinin büyük bir çoğunluğu(%73), projenin kapalı güvenlikli bir site şeklinde yapılmasını istemişlerdir”  bu şekildeyken  her defasında “Sizlerin isteği doğrultusunda bir proje gerçekleştireceğiz.” diyen yetkililer bu konuda bariz ve büyük bir çelişkiye düşmüşlerdir.

    Sitemizdeki, az da olsa bazı komşularımızın güvenlikli site ve kapalı otopark istemeyişi ,proje uygulayıcılarına bu konuda güç vermiştir.

    Sitemizde bulunan Masal Parkı’nın bizlere yaşattığı sıkıntılar ortadayken, son zamanlarda hırsızlık olaylarının ciddi anlamda çoğalması ve özellikle okul çevresinde ve parklarda uyuşturucu satıcılarının görüldüğü, çocuklarımızın/bizlerin can ve mal güvenliğimizin ne derecede  tehlikede olduğunu göstermektedir. Bununla beraber yeni projede var olan alışveriş merkezi, düzenlenmiş yeşil alanlar, spor alanları, yapılacak modern binalar ve ilgi çekici bir meydanın olması, bizim yaşayacağımız bu yeni siteyi  art niyetli insanların da gözünde daha da çekici hale getirecektir.  

   Derneğimiz, geçen ay emniyet yetkilileriyle artan hırsızlık olayları ve diğer güvenlik sıkıntılarıyla ilgili yaptığı görüşmede, yetkililer bu kadar yoğun bir yaşam alanında güvenliğin istenilen düzeyde sağlanamayacağını ifade etmişlerdir.

   Bütün bu endişelerden dolayı can ve mal güvenliğimizin korunmasını istemek en temel hakkımızdır. İşte bu yüzden, talep ettiğimiz bu kapalı-güvenlikli site isteği vazgeçilmezimizdir.  Bizlerin amacı, çocuklarımızın/ailelerimizin can güvenliğiyle, gönül rahatlığıyla, endişesiz bir şekilde vakit geçirebileceği bir projeye sahip olmaktır.

   Birlikte ve yürek birliğiyle başlattığımız bu mücadelemizi, bu önemli konuda da sürdürüyoruz.

 

                                                                                                                                                    

                                                                                                                                            

SAYGILARIMIZLA

 

                                                                                                                                                              CUM-DER