ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINA GÖNDERİLMEK ÜZERE HAZIRLANAN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

                                      

T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINA

                                                                                                     ANKARA

 

             İstanbul, Sultangazi, Cumhuriyet Mahallesi Siteler mevkii ile ilgili alınmış olan riskli alan kararı kapsamında yerinde dönüşüm uygulaması yapılırken aşağıdaki hususlar hak sahipleri olarak talebimizdir.

1.               Mevcut imar planına göre sitemizin yerleşim planında parseller ve yollar arasında kalan 775 sayılı gecekondu önleme kanunu kapsamında kooperatiflere tahsis edilmiş olan ve hali hazır durumda herhangi bir yapılaşmaya açık olmayan ve binalarımızın çekme mesafesinde kalan içinde apartman kapılarına ulaşım yolları bulunan ve tarafımızdan imar ve ıslah edilen bahçeler üzerindeki haklarımızın uzlaşmazlık konusu yapılmadan hak sahibi olan bizler lehine kullanılmasını,

2.               1981 yılından itibaren bu bölgede yolu suyu elektriği ulaşım araçları yokken bugün İstanbul’un hatta ülkemizin en yaşanabilir çevresi haline getirdiğimiz, yani bir katma değer ve marka değeri oluşturduğumuz mevcut yerleşim alanımızda park, otopark, yeşil alan okul, cami, yollar, v.s. gibi sosyal donatı alanlarımızın zaten mevcut olması ve Avrupa standartlarının üstünde bir yaşam alanına sahip olduğumuz hususlar göz önüne alınarak, oluşacak projenin isteklerimiz doğrultusunda yapılması ve konut sahibi olan bizlerden hiçbir şekil ve şartta ilave bedel talep edilmemesi.

3.               Evlerimizin, dükkanlarımızın, kapıcı dairelerimizin fiili net m²’sine aynı net m²’nin verilmesi.

 

4.               Mevcut binamızın ortak yerlerdeki paylarımız karşılığında otopark ve depo payları verilmesi.

5.               Yeni yapılacak projede; Site sakinlerinin büyük bir çoğunluğunun emekli ve memur olmasının göz önünde tutularak, ortak gelir getirici dükkan v.s. gibi yerlerin bulunmasının ve site yönetimine geçildiğinde her türlü site masraflarının bu gelirlerden karşılanması yıllık ve aylık aidatların ayrıca alınmamasının sağlanması.

6.               Mevcut kat maliklerine verilecek konutlarla, satışa sunulacak konutların aynı bloklarda karma ve aynı kalitede lüks konut olarak inşa edilmesi.

7.               Projede hiçbir şekilde yerinde dönüşüm uygulamasının dışına çıkılmaması, hak sahiplerine verilecek dairelerin, hali hazır mevcut parsellere en yakın bloklardan ve üçüncü kat ile sekizinci kat arasından ayrılması.

8.               Verilecek dairelerimizin kapalı ve güvenlikli bir sitede bulunması.

9.               Konut stokunun aşırı yoğunluğa ve yüksekliğe  yer vermeyecek şekilde oluşturulması.Uluslararası şehircilik ölçü ve standartlarının göz önüne alınması.

10.            Küçük ölçekte kapalı bir alışveriş merkezi ile diğer sosyal donatı alanlarına yer verilmesi.

 

 

 

İMZA

ADI -SOYADI :          

TC KİMLİK NO  :    

ADRES

 PARSEL NO

 

word dosyasını buradan indirebilirsiniz.