DUYURU

Değerli Mahalle Sakinlerimiz

         Biz CUMDER kurucu üyeleri olarak üç ay önce maruz kaldığımız 6306 sayılı kanuna ( Riskli Alan) karşı haklarımızı en üst seviyede koruyabilmek adına   Çamlık Parkında başlattığımız hareketimiz ve yürüyüşümüz hakkında paylaşılması gereken gerçekten çok önemli açıklamalarımız olacaktır.

  1.  Bu hareketi başlattığımızda, bizlerle beraber yola çıkan arkadaşlarımızın birlikteliğiyle almış olduğumuz dernek kurma kararının,   daha sonra belediye tarafından  aldırılmış gibi  iddia etmeleri ve bu konuda ısrarcı olmaları açıklanamaz bir davranıştır. Herkes şundan emin  olmalı ki bu derneğin kurulma kararı belediyeyle hiçbir görüşme yapılmadan, birlikte  yaşadığımız komşularımızdan aldığımız  güç ve destekle alınmıştır.

  2. Biz en başından beri mahallemizin riskli alan ilan edilmesinde oy birliği etmiş siyasilerden  çare aramadık, çarenin komşularımızla olan  birlik ve beraberlikte olduğuna inandık. Bu inancı da mücadelemizin her aşamasında savunacağız. Oluşturduğumuz bu birlik ve beraberlik, birilerini rahatsız ediyor olmalı ki en başından beri bu birlik ve beraberliği  bozmak için  ellerinden gelen her şeyi yapmaktadırlar. Asılsız iddialarla, ellerini taşın altına koyan dernek yöneticilerini ve bu derneğe destek veren değerli bütün komşularımızı karalamaya çalışmaktadırlar. Biz nasıl ki  haklarımız için mücadele ediyorsak bu mücadelede kimseye çamur atmadan yürüyorsak, herkesin de bu bilinçle hareket etmesini bekliyoruz. Bizleri karalamaya çalışmakla hedefledikleri amaçlara  hizmet edemezler.

  3.  Belediye ile yaptığımız görüşmeler her defasında büyük eleştirilere  neden olmuştur. Oysaki bizler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ankara ve hatta Başbakanlık Bilgi Edinme Masası dahil  görüştüğümüz bütün merciler bizlerin ilk muhatabının ilçe Belediyesi olduğunu ifade etmişlerdir. Şimdi soruyoruz bizim sınırları içinde olduğumuz Belediye ile görüşmemiz kadar doğal ne olabilir ki? Ayrıca yetkili mercilerle resmi olarak yapmış olduğumuz bütün görüşmeleri şeffaf bir şekilde tüm komşularımıza da yazılı olarak , internet sitemizde yayınlayarak ve yaptığımız toplantılarda da sözlü olarak paylaştık. Yaptığımız görüşmelerde aldığımız hiçbir bilgi karşısında davamızdan vazgeçmedik  ,kim ne derse desin bizler, bu belirsizlik resmi anlamda netlik kazanana kadar mücadeleye devam edeceğiz.

 4.  Her defasında mahalleyi yıktıranların bizler olduğunu iddia edenler bilsinler ki mahallemizi yıkan biz değil 6306 sayılı yasadır. Bizler ancak bu yasaya karşı haklarımızı en üst şekilde savunmak için kurulan ve mücadele eden bir derneğiz. Ortak amaçlarda birleşmenin adresiyiz.

 5. Planlı bir şekilde dernek kurucu üyelerini ve bu derneğe gönül vermiş değerli üyelerimizi yıldırmak adına basit iftiralarla ve tehditlerle saldırmaktadırlar. El birliğiyle temin ettiğimiz dernek ofis malzemelerinin bile siyasi bir parti tarafından temin edildiğini ifade etmektedirler. İyi bilinmeli ki biz hiçbir siyasi, legal, illegal kurum ve kuruluş tarafından kullanılmadık, desteklenmedik ve desteklenmiyoruz da… En büyük desteğimiz mahalle halkımız ve değerli üyelerimizdir.

   6. Bu zamana kadar suskunluğumuz edebimizdendir deyip   sabırla susup asıl amacımızın evlerimiz üzerindeki haklarımızı korumak olduğundan bunlara itibar edip cevap vermeye değer görmedik. Fakat biz sustukça bazıları kendilerini haklı sanıp asılsız ithamlarda bulunmaktadırlar. Bizler ilk yola çıkış amacımızla yılmadan ve durmadan doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz.

Bizlere inanıp gönül veren siz komşularımıza canı gönülden teşekkür ederiz.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  CUM-DER